MA-T SERİSİ ÇOK AÇILI SPEKTROFOTOMETRELERE YAKINDAN GÖZ ATALIM

Aralık 31, 2018 Kapalı Yazar: odakblog

İster yeni bir araba ister elektronik eşya ya da ev aleti olsun renk tutarlılığı kalite algısını etkileyecektir. Renk tutarsızlığının olduğu durumlarda müşteriler kaliteyi sorgulayacak ve ürününüzü görmezden geleceklerdir.
Günümüzün rekabetçi pazarında üreticiler, ürünlerini rakiplerinin ürünlerinden ayırmak için rengin ötesine geçerek yüzey efektlerini kullanıyor. Ancak bu özel yüzey efektlerini karakterize etmek ve parçalar arasında uyum sağlamak tek başına renk ölçümü ile yeterli olmamaktadır.

Otomotiv endüstrisinde, yeni araçların yaklaşık yüzde 70’i alüminyum, metalik veya Xirallics gibi özel efekt pigmentleri içeren efekt yüzeylerini kullanıyor. Parçaları tek başına ölçmek bu malzemeleri tamamen karakterize etmek veya otomobil tamponları ile gövde panelleri gibi bitişik parçalar arasında tutarlılığı sağlamak için yeterli değil.

Renklere uygulanan bu özel efektleri karakterize etmek, standart haline dönüştürmek ve ölçümleri yapabilmek için sizleri yeni MA-T çok açılı spektrofotometrelerimizle tanıştırıyoruz.

MA-T Serisi Spektrofotometrelere Geçmek İçin En Önemli Nedenler

Çok açılı spektrofotometrelerin MA-T ailesi, yüzey efektlerinin ölçülmesi için yeni bir endüstri standardı belirler. Metalik, ışıltılı veya aşırı parlak renklerin ölçülmesinde tekrarlanabilirlik ve her zamankinden daha kolay kullanım kolaylığı sağlar.

Özel efektli yüzeylerle çalışıyorsanız, bir MA-T kullanmanız için gereken dört önemli neden:

1. Olağanüstü yüzey efektleri kullanın ve kontrol edin.

MA-T, renk ve parıltı ölçümünü endüstride lider seviyede yüksek tekrarlanabilirlik ve tekrar üretilebilirlik değeri ile yüzeydeki bozukluklarını azaltarak gerçekleştirir ve daha verimli bir kalite kontrol sistemi sağlar.

2. Doğru görsel sonuçlar elde edin.

Bir RGB kamera ve beyaz ışıklı aydınlatmaya sahip MA-T, özel efekt yüzeylerinin en doğru şekilde yakalanmasını sağlar ve insan gözünün rengi algıladığı şekilde eşleşen ölçülebilir sonuçlar sunar.

3. Daha yüksek hassasiyetle ölçün.

MA-T kolay anlaşılır ve kolay kullanılır bir tasarım sunar. Merkezi konumdaki açıklık ve 3 konumlandırma pimi, sabit ölçümler sağlarken, dokunmatik ekran navigasyonu işlemi kolaylaştırır. Hepsinden iyisi, ölçüm alanının gerçek zamanlı bir önizlemesi, ölçüm hedefinizin tam olarak istediğiniz yerde olmasını sağlar.

4. Gerçek zamanlı performansı izleyin ve paylaşın.

MA-T6 ve MA-T12 ile birlikte EFX QC, performans eğilimi çizelgeleri ve depolanan ölçüm görüntüleri dahil olmak üzere yeni görsel araçlar sunan bulut tabanlı bir yazılım çözümüdür. Ayrıca, tolerans dışı renklerin giderilmesine yardımcı olmak için gerçek zamanlı performans izleme ve işlem yapılabilir bilgiler sağlar. Bulut tabanlı bir çözüm olduğundan, bu bilgilerin tümünü dağıtılmış tedarik zincirleriniz arasında paylaşabilirsiniz.


Hangi MA-T sizin için uygun?

Gelişmiş çok açılı spektrofotometremiz iki modeldir.

MA-T6, renkli görüntülemeyle birleştirilmiş altı ölçüm açısı kullanan çeşitli uygulamalarda efekt yüzeylerini karakterize etme yeteneği sunar.

MA-T12 ile, çeşitli uygulamalarda renk değiştiren pigmentleri 12 ölçüm açısı ve renk görüntüleme ile tamamen karakterize edebilir ve ölçebilirsiniz, bu da günümüzün en etkileyici malzemelerinin en eksiksiz karakterizasyonunu sağlar.

Daha fazla bilgi edinmek, bir demo istemek veya hangi MA-T aygıtının ihtiyaçlarınız için en iyisi olduğuna dair sorular sorun, doğrudan bir renk uzmanıyla iletişim kurmak için web sitemizi ziyaret edin.